Teise osapoole audiitorite koolitus (tarnijate auditeerimine)
Teise osapoole audititeks nimetatakse kliendi poolt tarnijate juures läbiviidavaid auditeid. Selliste auditite puhul saadetakse eelneva ettevalmistusega audiitorid hindama tarnijate suutlikkust tarnida soovitud tooteid ja/või teenuseid kokkulepitud tingimustel nii praegu kui ka tulevikus. Selliste auditite sisu võib hõlmata juhtimissüsteemi standarditega seonduvate nõuete käsitlemist, kuid üldjuhul on tegemist spetsiifiliselt ettevalmistatud audititega, mis keskenduvad ettevõtte jaoks olulistele teemadele.
Mitmed rahvusvahelised standardid (teiste seas ka IATF 16949) nõuavad selliste auditite läbiviimist, kuid tarnijate auditeid viiakse läbi ka ilma standardi nõueteta. Oluline on saada kinnitus, kas valitud tarnijatega on võimalik arendada pikaajalisi partnerlussuhteid ja vajadusel tuua välja arendamist vajavad valdkonnad ning leida koos asjakohased lahendused.
Kuna auditeerida tuleb teist organisatsiooni, on oluline audiitorite hea ettevalmistus. Seetõttu olemegi ette valmistanud tarnijate audiitorite erikoolituse. Mitmed standardid nõuavad audiitorite põhjalikku ettevalmistust.
Eesmärk
Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele selge ja praktiline ülevaade, kuidas tarnijate auditeerimist ette valmistada, auditeid läbi viia, saadud tulemusi hinnata ja dokumenteerida.
Sisu
Koolituse käigus käsitletavad teemad:
- Tarneahela ohjamine
- Tarnijaauditite eripärad
- Tarnijate auditeerimise roll tarnijate ohjamisel
- Tarnijate auditeerimise eesmärgid
- Tarnijaauditite tüübid
- Tarnijaauditite läbiviimise etapid ja ülevaade kasutatavates tehnikatest
- Auditite kavandamine ja ettevalmistamine
- Auditite läbiviimine
- Auditi tulemuste analüüsimine ja kokkuvõtmine
- Auditi järeltegevuste läbiviimine
- Koolituse kokkuvõte
Tulemus
Koolituse tulemusena on osalejatel ülevaade, kuidas tarnijate auditeerimist ette valmistada, auditeid läbi viia, saadud tulemusi hinnata ja dokumenteerida.
Koolituse lõpetamise tingimused
Koolituse edukas lõpetamine eeldab koolitusel osalemist täies mahus. Koolituse täies mahus läbinud osalejale väljastatakse tunnistus vastavalt koolitustel osalemise tingimustes kirjeldatud korrale (vt jaotis „tunnistuste väljastamise kord“).