See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Mis on DMAIC?

6 sigma põhiste parendusprojektide läbiviimine toimub nn DMAIC sammude alusel:

  1. Probleemi määratlemine (Define)
  2. Mõõtmine (Measure)
  3. Analüüs (Analyse)
  4. Parendamine (Improve)
  5. Ohje (Control)

Läbivaks jooneks on erinevate statistiliste tööriistade rakendamine. Lihtsustatult tähendab see kõigepealt ärialaste probleemide/väljakutsete tõlkimist statistilisteks probleemideks, nende lahendamist ja pärast tulemuste tõlkimist tagasi äritegevuses kasutatavaks lahenduseks. Seda võib lihtsustatult võrrelda probleemide/väljakutsete teadusliku tõestamisega.

Oluliseks eripäraks on see, et lean 6 sigma meetoditega saab tüüpiliselt 95% kindlusega väita, et valitud lahenduste kasutamine viib soovitud tulemusteni. Kui tööriistasid õigesti valida ja kasutada, siis ei pruugi see tähendada aastatepikkust tööd. Loomulikult sõltub see projekti iseloomust. Tüüpiliste projektide kestvused on 3-6 kuud, keerukamate puhultuleb arvestada pikema ajagraafikuga.

TJO Konsultatsioonid on valmis teile toeks olema DMAIC metoodikal põhinevate lean 6 sigma projektide läbiviimisel, seda nii koolituste kui ka nõustamistena.

Täiendavat lugemist DMAIC ja 6 sigma teemadel:

  1. Tutvu 6 sigmat ja DMAIC puudutavate teemadega meie kodulehel
  2. Loe konsultantide nõuandeid

Otsi 6 sigma koolitusi: https://tjo.ee/koolitus/

Tutvu 6 sigma ja DMAICiga seonduvad nõustamisprogrammidega

 

Tunned teema vastu huvi?