See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

ISO 28000:2022 nüüd ka eesti keeles

Jussi Onoper
Juhatuse esimees, konsultant ja koolitaja

Standardikeskuse tellimusel tõlkis TJO konsultatsioonid turvalisuse juhtimissüsteemide alusstandardi uue versiooni eesti keelde. 2022. a novembrist on standard kättesaadav ka eesti keeles. Standardis on mitmeid olulisi uuendusi. Ühtlasi on laienenud ka standardi käsitlusala. Dokument määrab kindlaks turvalisuse juhtimissüsteemi nõuded, sealhulgas tarneahelaga seotud aspektid.

Nüüd on ka turvalisuse juhtimissüsteemi alusnõuded viidud vastavusse juhtimissüsteemi standardite uuenenud ülesehitusega. Seega lihtsustub oluliselt turvalisuse juhtimissüsteemi lõimimine teiste juhtimissüsteemidega.

Kuigi ISO 28000:2022 on ülesehituselt sarnane näiteks ISO 9001:2015 jt juhtimissüsteemide standarditega, on selles siiski piisavalt eripärasid ja ka erinõudeid. Kui võrrelda ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 jt uue struktuuriga standarditega, on erinõudeid selgelt enam.

Arvestades muudatuste mahtu, on uute nõuete juurutamiseks antud 3 aastat üleminekuaega.

Kui soovite standardi sisust ja uuendustest rohkem teada, võtke palun ühendust. Rohkem infot turvalisuse juhtimissüsteemi arendamisest.