Kuidas panna inimesed tootmises tööle ja hoida motiveerituna?
Tootmisjuhi tööks on inimeste, protsesside ja tehnoloogiaga seotud tegevuste planeerimine, elluviimine ning analüüs. Tema pädevus on ettevõtte jaoks kriitilise tähtsusega. Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid aitavad tootmisjuhtidel avardada ja arendada silmaringi, oskusi ja saada uusi kogemusi.
Tootmine on valdkond, mis sõltub paljude teiste valdkondade töö tulemusest (müük, kavandamine, projektijuhtimine, ostmine, ladu, logistika, klientide käitumine jne). Enamasti tuleb just tootmises tagasi teha eelnevates etappides kaotatud aeg ja paraku tulevad just siin esile tehtud vead. Koolitusel arutame läbi, kuidas sellises huvitavas keskkonnas inimesi tööle panna ja motiveerituna hoida, et kõik vajalik jätkuvalt tehtud saaks. Tutvustame erinevaid praktikas kasutatavaid süsteeme ja tehnikaid.
Vaheldusrikas ülesehitus võimaldab osalejatel korrastada ja täiendada oma teadmisi ning arendada oma võimeid praktiliste ülesannete lahendamisel. Koolitusel on võimalik teiste tootmisjuhtidega mõtteid vahetada ja leida lahendusi, kuidas alluvaid motiveerida ja tagada meeskonna eesmärkide saavutamine.
Sihtgrupp
Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid on mõeldud ettevõtete ja organisatsioonide tootmisjuhtidele ning tootmisjuhi rolli täitvatele juhtidele (tänapäevastes ettevõtetes kasutatakse vägagi erinevaid ametinimetusi).
Eesmärk
- anda osalejatele praktilisi ja igapäevaseks tööks vajalikke teadmisi ning oskusi oma rolli veelgi paremaks täitmiseks;
- anda edasi erinevate organisatsioonide kogemusi kaasaegsete juhtimismeetodite rakendamisest;
- võimaldada diskussiooni ja rühmatööde käigus saada ja vahetada omavahelisi praktilisi kogemusi.
Teemad
-
-
- Meeskonna moodustamine, meeskonnatöö tulemuslikkuse tagamine
- Meeskonnaliikmete tegevuste koordineerimine, tasakaalustamine ühise eesmärgi saavutamiseks
- Tootmisega seotud inimeste motiveerimine, mitterahalised, rahalised motivaatorid, motiveerimise mudelid (sh aja- ja tükipalga süsteem)
- Motiveeriva õhkkonna saavutamine
- Distsipliini ja korra tagamine
- Saavutatu analüüsimine ja tagasiside andmine
- Koolituse kokkuvõte ja viited tootmise efektiivsuse tõstmise võimalustele
-